30 maja w Toruniu odbył się Festyn z okazji Dnia Dziecka pod hasłem „Bądzmy razem”. Uczestniczyli w nim również wolonatriusze Szkolnych Kół CARITAS oraz dzieci ze świetlic (z Borkowa, Żukowa, Widlina, Sulmina, Skarszewa, Przyjaźni, Pępowa, Niestępowa, Łapina Górnego i Glinczu) Archidiecezeji Gdańskiej. Na samym początku „wycieczki” dzieci dostały białe koszulki CARITAS z napisem: „Jestem wolonatriuszem! Jestem wolny od uzależnień!” oraz identyfikatory upoważniające do korzystania z atrakcji „Dnia Dziecka w Toruniu”.
A było co robić: trampoliny, strzelanie do celu, ścianka wspinaczkowa, konkursy, malowanie twarzy, skakanie na piłce i wiele, wiele innych. W międzyczasie wszyscy mogli skosztować pysznego bigosu i zjeść dobre ciastko, żeby podładować swoje „akumulatory”, tak aby energii wystarczyło na dalszą zabawę:), podczas której na scenie wsytępowały różne zespoły i soliści, a gwiazdą dnia była Majka Jeżowska.
Każde dziecko na zakończenie imprezy dostało paczki od CARITAS oraz upominki od Biedronki. Mimo tego że pogoda nie dopisała i przez cały czas padało, dzieci, choć przemoczone wróciły do domów szczęśliwe i z szerokimi uśmiechami na twarzach.