Dziś, 27 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru ale skrzydlaci świętowali go w niedzielę, zwiedzając Teatr Wybrzeże w Gdańsku, w ramach dni otwartych. 

 

Ogromnie dziękujemy wolontariuszom-wychowawcą kolonijnym za informację o tym wydarzeniu a także za umożliwienie uczestnictwa w dniach otwartych.

 

W niedziele, 25 marca, w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku odbyły się dni otwarte.  Na początku miałyśmy przyjemność  przymierzy kostiumy i nakrycia głowy. Następnie większą grupą zebraliśmy się w sali teatralnej, gdzie mogliśmy przyjrzeć się scenie z zupełnie innej strony. Byłam ciekawa wszystkiego.  Najbardziej podobały  mi się efekty sceniczne, którymi mogliśmy się sami wypróbować.  Gdy skończyliśmy zwiedzać scenę udaliśmy się do garderoby i charakteryzatorni.  Mogliśmy przymierzać różne peruki i obejrzeć rekwizyty. Widzieliśmy nawet projekty niektórych strojów. Zajrzeliśmy także do magazynu pełnego przeróżnych kostiumów i butów. W ostatnim etapie przyglądaliśmy się charakteryzacji, w tym przypadku robieniu blizn i otarć. Całemu zwiedzaniu towarzyszyli nam bardzo sympatyczni przewodnicy  – aktorzy Teatru Wybrzeże – Łukasz Konopka i Marek Tynda.

 

stypendystka Daria