28 lutego w Centrum Wolontariatu CARITAS we Wrzeszczu odbyły się drugie zajęcia z cyklu: „szkoła wychowawców”.
Tym razem tematem przewodnim był… TANIEC.
Pierwszą część warsztatów prowadziły Gosia i Agnieszka. Uczyliśmy się tańców chrześcijańskich i pantonimy. Chyba najbardziej do gustu przypadł nam „koziołek” – taniec niezwykle prosty i jeszcze bardziej zabawny. Na zakończenie prowadzące zachęciły nas do udziału w warsztach tanecznych, prezentując nam pewną, niesamowitą choreografię.
Po krótkiej przerwie, spędzonej przy ciastku, kawie i herbacie rozpoczęliśmy drugą część spotkania. Tę część prowadziła Justyna. Wszystkie choregorafie, których się uczyliśmy tańczone były do rytmów latynoskich – była też samba 😉 Warto wspomnieć, że nie tylko wolontariusze nauczyli się czegoś nowego. Bowiem Gosi, Agnieszce i Justynie pokazaliśmy „nasze warzenkowe” układy taneczne:), które, jak same powiedziały, wykorzystają w pracy z dziećmi.
Nasze „postępy” w tańcu były nagrywane na kamerze, tak, abyśmy mogli przypomnieć sobie choregorafie i układy przed „sezonem wakacyjnym”:).
Te warsztaty były dla nas z pewnością męczące fizycznie, ale myślę, że było warto ;]. Już w czerwcu podzielimy się naszymi „nowymi umiejętnościami” z dziećmi ;]. Teraz czekamy na kolejne warszataty;] – nabliższe już w 28 marca (także w sobotę).