Przed tygodniem w Warzenku odbyło się dwudniowe szkolenie dla członków zarządów Szkolnych Kół Caritas. W warsztatach wzięło udział 35 osób z ośmiu szkół. Wolontariusze od V klasy podstawówki do II klasy liceum wraz z opiekunami przez dwa dni wspólnie pracowali, aby jak najlepiej przygotować się do prowadzenia działań SKC. Przez najbliższy rok to oni będą kołem napędowym działań wolontariuszy w swoich szkołach.

Pod okiem p. Magdy uczyli się zasad współpracy w zespole, delegowania zadań, planowania i organizowania pracy i wielu innych przydatnych umiejętności liderskich, a przy okazji świetnie się bawili.

Szkolenie zorganizowane zostało w ramach projektu „Sieci współpracy Caritas Archidiecezji Gdańskiej” sfinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich.

Tekst i zdjęcia: A. Szostek