Wraz z rozpoczęciem nowego semestru ruszyły szkolenia dla wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas. Już w pierwszym tygodniu po feriach nowi członkowie SKC z Zespołu Szkół nr 1 w Sopocie, Gimnazjum nr 2 w Żukowie oraz Gimanzjum nr 1 w Rumi wzięli udział w warsztatach wstępnych. W trakcie czterogodzinnych szkoleń uczestnicy dowiadywali się przede wszystkim czym jest wolontariat, co jest ważne w byciu wolontariuszem, jakie są zasady działania SKC oraz jak dobrze zaplanować i przygotować akcję pomocową.

Ten tydzień również rozpoczął się bardzo intensywnie. W poniedziałek odbyło się szkolenie dla nowych członków SKC ze Szkoły Podstawowej Sióstr Zmartwychwstanek w Wejherowie, we wtorek byliśmy w Zespole Szkół w Cedrach Wielkich, gdzie w warsztatach wzięła udział ponad 20-osobowa grupa nowych wolontariuszy, a dziś u nas w Centrum Wolontariatu na Jesionowej gościmy na szkoleniu uczniów z gimnazjum nr 3 w Gdańsku i ZPGiSP w Leźnie.