Nadszedł czas, w którym uczestnicy projektu  „Druga Szansa Gdańska” podjęli staże zawodowe. Wszyscy na nie bardzo czekali, dlatego przystąpili do nich z wielkim zapałem. Bez wątpienia przeżywają teraz trudny okres adaptacji w nowych miejscach, ale perspektywa możliwości zatrudnienia z pewnością ułatwia ten czas. Pracownicy projektu, poszukując miejsc stażu starali się znaleźć takie firmy, w których faktycznie istnieje wakat i jeśli stażysta się sprawdzi, będzie miał możliwość podjęcia pracy zawodowej.

Właśnie teraz uczestnicy mają możliwość wykorzystania w praktyce tego, co nauczyli się na szkoleniach. Mogą także korzystać z umiejętności społecznych, które nabyli podczas zajęć z psychologiem czy z coachem. To także czas, kiedy trenerzy zaczynają odwiedzać uczestników w ich miejscach pracy, bo ważne jest by zachować bliskie i dobre relacje nie tylko z samymi stażystami, ale także z ich trenerami.

Do chwili obecnej otrzymujemy pozytywne sygnały od trenerów zawodów, są zadowoleni z postaw naszych podopiecznych. Z kolei sami uczestnicy też są usatysfakcjonowani i doceniają opiekę oraz wsparcie, jakie otrzymują od trenerów zawodów. Oby tak dalej, trzymamy mocno kciuki za wszystkich!

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego