„Miejcie odwagę żyć dla Miłości, Bóg jest Miłością.”

 

                                                         Jan Paweł II

 

 

Przypadające na dzień 22 października liturgiczne wspomnienie błogosławionego Jana Pawła II to bardzo ważna data w kalendarzu naszej placówki.

W tym dniu, w uroczysty sposób, obchodzimy Święto Patronalne naszego Centrum a do wspólnego świętowania zaprosiliśmy przedstawicieli CAG, instytucji współpracujących z placówką, naszych darczyńców, przyjaciół i wszystkich nam życzliwych.

Błogosławiony Jan Paweł II to wyjątkowa postać, która patronuje naszej placówce. Ten niestrudzony pielgrzym i wielki czciciel Matki Bożej, wybitny Polak i wielki patriota daje przykład i stanowi niedościgniony wzór szczególnie dla nas wszystkich, których los związał z Centrum Pomocowym Caritas w Gdańsku.

Tegoroczną uroczystość rozpoczęła msza święta, której przewodniczył  ks. Grzegorz Weis Dyrektor Caritas Diecezji Pelplińskiej. Wyjątkowość tegorocznego nabożeństwa podkreślał obecny na ołtarzu relikwiarz z krwią błogosławionego Jana  Pawła II.

Podczas mszy świętej za pośrednictwem naszego patrona zanosiliśmy prośby o błogosławieństwo dla mieszkańców, pracowników, wolontariuszy, darczyńców i wszystkich osób związanych z naszą placówką.

Po nabożeństwie odbył się uroczysty obiad. Na pięknie nakrytych stołach, w jadalni udekorowanej atrybutami jesieni pojawiły się pysznie wyglądające i apetycznie pachnące potrawy oraz smakowite ciasta i owoce.

Następnie odbył się koncert grupy „CZAR-DASZ” z Gdyni, który porwał uczestników spotkania do wspólnej zabawy! Trudno było nie włączyć się do śpiewania znanych i lubianych melodii lub siedzieć za stołem, kiedy nogi same rwały się do tańca.

Na zakończenie spotkania pojawił się wielki tort okolicznościowy, który wspólnie podzielili: Dyrektor CAG – Ks. Janusz Steć, Dyrektor Centrum – Katarzyna Jasińska oraz najdłużej i najkrócej zamieszkujący w placówce mieszkańcy.

W tym miejscu składamy serdeczne podziękowania Panu Piotrowi Fiłonowicz, Prezesowi firmy MEMLING za podarowanie pysznego tortu.

Uroczyste spotkanie upłynęło wszystkim w radosnej i miłej atmosferze. Podczas jego trwania nie zabrakło czasu na modlitwę, wspólne spotkania i rozmowy, zabawę przy muzyce oraz kosztowanie smakołyków.

Za rok czeka nas kolejne Święto Patronalne, które przypada już po kanonizacji JanaPawła II. To dla nas ogromna motywacja by następne wspomnienie naszego patrona obchodzić jeszcze bardziej uroczyście!

 

                                                  Centrum Pomocowe Caritas im. Jana Pawła II w Gdańsku