W sobotę, 22 października bieżącego roku, obchodziliśmy w naszym Centrum po raz pierwszy dzień wspomnienia liturgicznego naszego patrona – błogosławionego Jana Pawła II. Wybrana przez Watykan data jest rocznicą inauguracji pontyfikatu polskiego papieża w 1978 roku.

Uroczyste spotkanie z udziałem wielu znakomitych gości rozpoczęło się o godz.16.00 mszą świętą odpustową pod przewodnictwem Arcybiskupa Seniora Tadeusza Gocłowskiego.  O oprawę  muzyczną nabożeństwa zadbał zespół składający się z zaprzyjaźnionych z naszą placówką i utalentowanych muzycznie osób. Podczas mszy świętej modliliśmy się za wstawiennictwem błogosławionego Jana Pawła II o liczne łaski dla zebranych a także zagłębialiśmy się w refleksji nad zadaniami, które Ojciec Święty jako Pasterz Kościoła nam wskazał.

Na zakończenie  Dyrektor CAG – ks. Janusz Steć podziękował wszystkim zebranym za tak liczny udział w uroczystości.

Następnym punktem spotkania była uroczysta kolacja, przygotowana na jadalni. Przy obficie zastawionym i pięknie udekorowanym stole zasiedli zaproszeni  goście, podopieczni placówki i ich rodziny, pracownicy, wolontariusze oraz przyjaciele naszego Centrum. Smakowicie wyglądające i kuszące zapachem potrawy zachęcały do jedzenia. Nie zabrakło również sympatycznych rozmów i wielu komplementów pod adresem naszej kuchni za tak profesjonalne przygotowanie posiłku.

W obchodach Święta Patronalnego naszej placówki wzięła udział również grupa wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas z Łostowic, której patronuje tak jak i nam błogosławiony Jan Paweł II.  Młodzież  przygotowała i zaprezentowała  kilkanaście piosenek i pieśni, które najbardziej lubił Ojciec Święty. Nie zabrakło oczywiście „Barki”  do śpiewania której włączyli się wszyscy obecni.

Po części artystycznej przyszła kolej na słodki poczęstunek. Ogromy tort umiejętnie dzielili  Dyrektor CAG – ks. Janusz Steć oraz nasza pani Dyrektor – Katarzyna Jasińska.

Upływający nieubłaganie czas doprowadził nas do końca uroczystości. Goście i mieszkańcy powoi zaczęli opuszczać miejsce spotkania. Pozostały nam miłe wrażenia i satysfakcja z sympatycznego spotkania. Kolejne już za rok…