W dniach 13-14 maja oraz 20-21 maja w Warzenku gościły dzieci i młodzież z 13 świetlic żukowskich prowadzonych przez caritas Archidiecezji Gdańskiej! Tematem przewodnim zorganizowanych wyjazdów było oczywiście morze i wszystko co z nim związane. Wieczór rozpoczęliśmy od nauki wiązania węzłów żeglarskich. Tajniki tej sztuki przybliżała nam pani Joanna Stencel, której jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy! Potem był festiwal szant oraz prezentacje morskie przygotowane przez poszczególne grupy. Na zakończenie wieczoru odbył się najbardziej oczekiwany przez uczestników Bal Pirata, podczas którego wybieraliśmy najciekawsze, najbardziej oryginalne i pomysłowe stroje morskie. Bawiliśmy się prawie do północy!  

A od rana czekały na nas nowe atrakcje przygotowane przez wychowawców. Podzieleni na grupy wymyślaliśmy sobie nazwy (oczywiście morskie) i okrzyki oraz tworzyliśmy swoje herby. Tak przygotowani przystąpiliśmy do rozwiązywania zadań. Były krzyżówki, rebusy, skrzynia skarbów i wiele innych. Na zakończenie imprezy odbyła sięteż  bitwa morska, w której wzięli udział przedstawiciele wszystkich świetlic.

Czas minął nam bardzo szybko! Wszyscy świetnie się bawili! Mamy nadzieję, że w przyszłym roku znowu uda nam się zawitać do Warzenka.

 

Ponizej zamieszczamy kilka zdjęć z wyjazdu. Wiecej mozna znaleźć na stronie:

 

https://picasaweb.google.com/104952175146758701619/WarsztatySwietlicZukowskich2?authkey=Gv1sRgCIX956O_j-HmqwE#

 

https://picasaweb.google.com/104952175146758701619/WarsztatySwietlicZukowskich?authkey=Gv1sRgCK7tkZK076zDAQ#