Tydzień rozpoczęliśmy od wycieczki na lotnisko im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. W zwiedzaniu tego ciekawego miejsca towarzyszyła nam Młodzieżowa Placówka Wychowawcza, za co bardzo im dziękujemy. Razem z naszymi starszymi koleżankami i kolegami przeszliśmy przez odprawę, widzieliśmy startujące samoloty, byliśmy w hali odlotów i przylotów, siedzieliśmy za sterami samolotu. Mniej przyjemne było niestety oglądanie okazów martwych zwierząt i innych dóbr naturalnych, które zostały skonfiskowane pasażerom przez Służby Celne. Byliśmy również w Lotniskowej Straży Pożarnej, gdzie dowiedzieliśmy się jak się gasi pożar samolotu, jakie obowiązują zasady bezpieczeństwa i wiele innych ciekawostek. Mieliśmy również okazję polać wodą samolot szkoleniowy – poczuliśmy się jak prawdziwi strażacy!
Bardzo dziękujemy Lotnisku im. Lecha Wałęsy za możliwość zwiedzenia obiektu.

Działania finansowane przez Caritas Archidiecezji Gdańskiej i Gminę Miasta Gdańska.

Autor tekstu i zdjęć: Angelika Umińska
Świetlica Dobra