Spotkanie wigilijne w naszej świetlicy to zawsze szczególny dzień. W tym roku mieliśmy zaszczyt gościć Z-cę Dyrektora CAG, ks. Tomasza Kosewskiego, za którego obecność i spędzony z nami czas bardzo dziękujemy. Było kolędowanie, występy dzieci, podziękowania dla rodziców i serdeczne życzenia składane podczas łamania się opłatkiem. Rozmowy przy wigilijnym stole to bardzo szczególna część naszego spotkania, ale wiadomo na co dzieci czekają najbardziej – oczywiście na prezenty. Nie zabrakło ich dla nikogo. Rodzice otrzymali drobne upominki przygotowane przez dzieci; najmłodsi prezenty niespodzianki, słodkości i drobne zabaweczki.
Największą niespodzianką były zestawy kreatywne, które zostały nam podarowane przez pracowników jednej z firm (która chciałaby pozostać anonimowa). Bardzo dziękujemy! Poza tym nie zabrakło tradycyjnych słodkich prezentów.
 
Dziękujemy wszystkim, którzy spędzili z nami ten szczególny dzień i jeszcze raz życzymy zdrowych, wesołych, rodzinnych i pełnych spokoju Świąt Bożego Narodzenia.
 
Działania finansowane przez Caritas Archidiecezji Gdańskiej i Gminę Miasta Gdańska.
 
Autor tekstu: Angelika Umińska
Autor zdjęć: Angelika Umińska, Natalia Niksa
Świetlica Caritas im. bł. Alicji Kotowskiej, ul. Dobra 8, Gdańsk
https://www.caritas.gda.pl/placowki-cag/swietlica-dobra/?portfolioCats=109