Jakiś czas temu wróciliśmy z kolonii. Co się u nas przez ten czas działo? Całkiem sporo. Przede wszystkim podsumowaliśmy sobie nasz wakacyjny wyjazd, zostały rozdane gadżety, które otrzymaliśmy dzięki uprzejmości Radia Gdańsk i ZTM Gdańsk, a których nie byliśmy w stanie zapakować i zabrać ze sobą na wyjazd, tak jak gadżetów od Centrum Hewelianum. Później było plastycznie, imprezowo i zdrowo. Ruszyliśmy bowiem z przygotowaniami do wydarzenia Retro Dolne Miasto, w którym w tym roku również planujemy wziąć udział. Już teraz wszystkich serdecznie zapraszamy – 2 września Gdańsk Dolne Miasto. Będzie się działo!
Nasza wolontariusza obchodziła w minionym tygodniu swoje urodziny. Przygotowaliśmy dla niej drobny upominek i kartkę urodzinową, a Ona nam się odwdzięczyła pyyyysznym tortem czekoladowym. Mniam! Było też zdrowo – w tym miesiącu w ramach zajęć zdrowego odżywiania zajadaliśmy się knedlami ze śliwkami. Bo śliwka to nasz owoc sierpnia.
Zajęliśmy się też trochę naszą świetlicową kroniką, bo przez nasze wyjazdy i inne zajęcia trochę ją zaniedbaliśmy. Zaległości zostały już jednak nadrobione!
 
Działania finansowane przez Caritas Archidiecezji Gdańskiej i Gminę Miasta Gdańska. Działania współfinansowane ze środków Kulczyk Foundation w ramach programu Żółty Talerz.
 
Autor tekstu i zdjęć: Angelika Umińska
Świetlica Dobra
ul. Dobra 8, Gdańsk
 
http://gdansk.caritas.pl/placowki/22/swietlica-dobra/