23 grudnia 2015

 

Ponad 1500 listów!

Już ponad 1500! ręcznie napisanych listów otrzymaliśmy od osób, które zechciały podzielić się ciepłym i dobrym słowem z tymi, którzy są potrzebujący – samotni, bez dachu nad głową, wykluczeni, zmagający się z przeciwnościami losu. Pośród nich znalazł się nawet jeden napisany alfabetem Braille’a, który trafi do niewidomej pani Teresy.

Listy przekazywane są osobom przebywającym w aresztach, więzieniach, domach opieki. W dzień Wigilii Bożego Narodzenia, szczególny dla nas wszystkich, trafią również do osób bezdomnych i samotnych, które zgromadzą się na wspólnej wieczerzy w Jadłodajni Caritas Archidiecezji Gdańskiej w Sopocie.

Dzięki tej akcji ludzie Ci będą mogli odczuć, że ktoś o nich myśli. Chwila radości osoby, której jest ciężko i trudno w codziennym życiu jest pięknym darem, którego nie można kupić. Nasze płynące z serca słowa mogą uczynić ten dzień zupełnie innym niż szara codzienność, której doświadczają.

Osoby te potrzebują nie tylko rzeczy materialnych, ale i ludzkiej uwagi i słów wsparcia. Nie możemy być blisko nich w czasie świąt, ale możemy być z nimi przez list, który w te dni otrzymają i przeczytają.

 

 

2 listopada 2015

 

List do Bliźniego

Celem akcji pn. List do Bliźniego jest sprawienie radości w święta Bożego Narodzenia osobom samotnym i bezdomnym.

Osoby bezdomne nie mają adresu zamieszkania, nikt do nich nie pisze, nie przysyła listów, kartek z pozdrowieniami z wakacji…  Nikt też nie pisze do osób samotnych. A osoby te tak bardzo czekają na ciepłe słowa, miłe gesty. Postarajmy się dać im w święta wszystko, czego potrzebują. A potrzebują nie tylko rzeczy materialnych, ale i ludzkiej uwagi i słów wsparcia, poczucia, że ktoś o nich myśli. Nie możemy być blisko nich w czasie świąt, ale możemy być z nimi przez list, który w te dni otrzymają i przeczytają.

Zachęcamy do napisania listu (ręcznego napisania!). Niech to będą nie tylko świąteczne życzenia, ale także życzliwe i ciepłe słowa, dzięki którym Bliźni poczuje się lepiej, pojawi się na jego twarzy uśmiech. Chwila radości osoby, której jest ciężko i trudno w codziennym życiu jest pięknym darem, którego nie można kupić. Nasze płynące z serca słowa mogą uczynić ten dzień zupełnie innym niż szara codzienność, której doświadczają.

Chcemy wszystkie Listy do Bliźniego przekazać osobom potrzebującym w dzień Wigilii Bożego Narodzenia, w ten szczególny czas dla nas wszystkich.

Listy można dostarczać do Centrum Wolontariatu Caritas Archidiecezji Gdańskiej (Gdańsk Wrzeszcz, ulica Jesionowa 6a.)

Wszystkich zapraszamy do napisania Listu do Bliźniego! Im więcej będzie listów, tym więcej będzie uradowanych ludzi!