Czternastego października 2008 roku pracownicy, niepełnosprawni uczniowie oraz rodzice związani z OREW Caritas w Trąbkach Wielkich wspólnie świętowali Dzień Edukacji Narodowej.

Nauczyciele i uczniowie z grup edukacyjnych przygotowali bogaty program artystyczny obfitujący w wierszyki i piosenki. Każdy podopieczny placówki mógł pochwalić się nowymi zdolnościami artystycznymi lub umiejętnościami wokalnymi. Zaangażowanie w program artystyczny uczniów OREW bez względu na deficyty i braki intelektualne było powodem do prawdziwej dumy nauczycielskiej i wywołało ogromne wzruszenie rodziców i personelu. Podczas słodkiego poczęstunku wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że super ciało pedagogiczne osiąga wspaniałe rezultaty edukacyjne.

Ksiądz Dyrektor Caritas Archidiecezji Gdańskiej Ireneusz Bradtke również nie zapomniał o nauczycielach z OREW Caritas. 17 października spotkał się z pracownikami w Centrali Caritas w Sopocie i przy kawie oraz słodkim torcie życzył wszystkim pomyślności i sukcesów. Szkoda, że Dzień Edukacji Narodowej jest tylko raz w roku.