Na zamku w Malborku zainaugurowano trzecią edycję programu Skrzydła z Grupą LOTOS. 30 października, podczas rycerskiej wyprawy, 40 stypendystów programu z Pomorza odkrywało największe tajemnice zamku.

 

Grupa Lotos obejmuje wsparciem 70 uczniów w Polsce w ramach programu SKRZYDŁA z GRUPĄ LOTOS. 40 stypendystów to uczniowie z terenu naszej Archidiecezji (Przejazdowa, Trąbek Wielkich, Gdańska, Pszczółek, Suchego Dębu i Cedrów Wielkich).

 

Nie łatwo jest zainteresować gimnazjalistów historią a wczoraj się to GREUPIE LOTOS i pracownikom zamku w Malborku udało. Stypendyście wzięli udział w  grze terenowej WYPRAWA RYCERSKA. Każdy uczestnik otrzymał kaptur (gwarantował on to, że dany uczestnik zabawy może liczyć na pomoc pracownika zamku) oraz wskazówki , jak dotrzeć w poszczególne miejsca zamku. Wyruszyły 4 ekipy by samemu odgadywać poszczególne zagadki związane z historią zamku.  Błądzili po salach zamku, głowili się często nad poszczególnymi słowami i ostro rywalizowali i… okazało się, że najszybciej z zadaniem poradziły sobie drużyny nie mieszane.

 

Po zabawie czekał nas konkurs wiedzy o samym zamku a potem pyszny obiad.

 

Na tym spotkaniu ogłoszony został także nasz wspólny konkurs fotograficzny o tematyce ekologicznej.