Spotkania z muzyką – zwłaszcza te, podczas których można wspólnie pośpiewać – cieszą się ogromną popularnością wśród mieszkańców naszej placówki oraz liczną frekwencją!  W związku z tym z ogromną radością przyjęliśmy zaproszenie do Domu Kultury PSM „Przymorze”, skierowane do nas przez MOPR Gdańsk, Centrum Pracy Socjalnej 4 na koncert z okazji „Dnia Seniora” w dniu 19 października bieżącego roku.

 

O ustalonej porze grupka naszych mieszkańców w towarzystwie Pani Dyrektor i pracownika socjalnego udała się na miejsce spotkania. Pogoda nam wyjątkowo dopisała – polska złota jesień w pełnej krasie towarzyszyła nam w drodze do Domu Kultury. A na miejscu czekali już na nas gospodarze z przygotowanymi na tę okazję śpiewnikami.

 

Koncert rozpoczął Kierownik Centrum Pracy Socjalnej 4 – Pan Leszek Grądzki, który powitał zebranych oraz omówił pokrótce program spotkania. Po części oficjalnej rozpoczęło się oczekiwane przez wszystkich spotkanie z muzyką.

Jako pierwszy wystąpił mieszkaniec naszego Centrum – Pan Kazimierz Plich, który zagrał na akordeonie kilka znanych i lubianych przebojów. Skoczne rytmy i łatwo wpadające w ucho melodie zachęciły wszystkich do wspólnego śpiewania.  Nie zabrakło gromkich oklasków i bisów dla naszego artysty, który swój zaplanowany repertuar musiał rozbudować o kolejne utwory!

 

Następnie odbył się krótki występ zespołu „Tęcza” z DPS Gdynia pod kierunkiem Pani Wiesławy Nadolskiej, który po przerwie na kawę i ciasto był dalej kontynuowany w drugiej części spotkania.

Pełni energii seniorzy z zespołu, w barwnych strojach i z ogromnym poczuciem humoru zaprezentowali mini-teledyski do śpiewanych przez siebie utworów. Prezentowane piosenki tak bardzo przypadły do gustu słuchającym, że znalazły się nawet osoby, które poderwały się do tańca.

 

Spotkanie upłynęło we wspaniałej atmosferze i mało kto się spostrzegł, kiedy minęło półtorej godziny wspólnej zabawy. W drodze powrotnej do placówki dzieliliśmy się swoimi wrażeniami oraz nuciliśmy zapamiętane fragmenty zaprezentowanych utworów.  Z niecierpliwością czekamy już na kolejne tego typu wydarzenie! Bo przecież  „śpiewać każdy  może”  a jak udowodnili to uczestnicy koncertu – seniorom wychodzi to wcale nie najgorzej…