Święta Bożego Narodzenia to czas bycia razem z bliskimi, czas poczucia wspólnoty. Nie każdy jednak ma taką możliwość. Dla wszystkich samotnych, ubogich, bezdomnych Gdańska Caritas, jak co roku przygotowała wieczerzę wigilijną.

Od godz. 9.00 w sopockiej Jadłodajni dla ubogich trwa wspólne świętowanie.

Z życzeniami do zgromadzonych przybyli m.in. JE Ks. Abp Sławoj Leszek Głódź, Pan Jacek Karnowski – Prezydent Miasta Sopotu, Pani Anna Jarosz – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Pan Dariusz Majorek – Dyrektor Pomorskiego Oddziału PFRON.

Na początku wszyscy razem zaśpiewali kolędę, po której Jego Ekscelencja skierował do zgromadzonych słowa błogosławieństwa. Następnie głos zabrał Pan Prezydent swe serdeczne słowa do zebranych skierował także Ks. Dyrektor Janusz Steć.

Następnie odczytano Ewangelię i poświęcono opłatki. Przy łamaniu się chlebem niektórym łamał się też głos…  

Po tej części spotkania goście zasiedli do stołów i częstowali się tradycyjnymi potrawami wigilijnymi: barszczem, łazankami, pierogami z kapustą i grzybami, rybami, sałatkami i ciastem.

W organizację spotkania wigilijnego zaangażowali się wolontariusze z Centrum Wolontariatu Caritas – serdecznie dziękujemy! Podczas spotkania kolędy wykonywali Karolina i Kacper, którzy w ten sposób ubogacali tę świąteczną już atmosferę.

W tym roku zaproszenie przyjęło wiele osób i razem było nas ponad 200 osób. 

Wszystkim, na czas świąt Bożego Narodzenia życzymy radości i czasu na obecność drugiego człowieka.