W ostatnią sobotę w Szkole Podstawowej w Skrzeszewie odbyło się spotkanie świąteczne dla dzieci i wychowawców ze świetlic prowadzonych przez Caritas na terenie gminy Żukowo. Tuż przed 10.00 cała sala gimnastyczna zapełniła się po brzegi. W sumie było nas około 300 osób! Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele Urzędu Gminy Żukowo – Pani Joanna Piełowska i Pani Mariola Łukaszewicz, które na co dzień wspierają nas w naszej pracy w świetlicach oraz Pani Gabriela Kapica – zawsze chętna do pomocy. Swoją obecnością zaszczycił nas również ksiądz Edward Berezowski, proboszcz parafii w Skrzeszewie.

 

Spotkanie rozpoczęło się od podsumowania tegorocznego projektu pod hasłem „Obcując z morzem” realizowanego we wszystkich świetlicach. Dwóch artystów muzyków – pan Leszek Bolibok oraz Rafał Rompca – wprowadzili nas w klimat żeglarsko-morski. Uczestnicy spotkania – zarówno ci młodsi, jak i starsi – chętnie włączyli się w śpiewanie szant. Zabawa była super! Po tańcu marynarzy i syrenek, zaprosiliśmy na środek laureatów konkursu plastycznego pn. „Impresje morskie”, aby wręczyć im dyplomy i nagrody za wykonane prace.

 

W drugiej części spotkania dominował już klimat zdecydowanie świąteczny. Przy akompaniamencie naszych muzyków, dzieci ze świetlic śpiewały przygotowane przez siebie kolędy.

 

A potem było to na co nasi mali uczestnicy czekają najbardziej – czyli prezenty! Przedstawiciele Urzędu Gminy wręczyli wszystkim latarki z wygrawerowanym znakiem Żukowa. Upominki sprawiły dzieciom ogromną radość! Były też podziękowania i drobne upominki dla wychowawców, które wręczył Ks. Piotr.

A po spotkaniu i słodkim poczęstunku każde dziecko otrzymało paczkę świąteczną pełną słodyczy!

 

Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor oraz Wychowawcom ze świetlicy w Skrzeszewie za przygotowanie spotkania!