We wtorek, 1 października, w Centrum Pomocowym in Jana Pawła II na Przymorzu odbyło się spotkanie opiekunów Szkolnych Kół Caritas. Była to pierwsza w tym roku szkolnym okazja zebrania się w jednym miejscu i omówienia najważniejszych spraw związanych z działalnością SKC. Pierwsza – ale nie ostatnia! 🙂 Kolejna będzie 25 listopada – tym razem w siedzibie Stowarzyszenia Morena we Wrzeszczu. Już dziś serdecznie zapraszamy! Bardzo zależy nam na zacieśnieniu współpracy z SKC i stworzeniu możliwości wymiany doświadczeń pomiędzy opiekunami z różnych szkół! Będziemy starać się, aby spotkania połączone były również z różnymi warsztatami tematycznymi, które mogą ubogacić Waszą pracę i natchnąć nowymi pomysłami!

Pierwsze spotkanie rozpoczęliśmy od Mszy Św. w kaplicy. Wierzymy, że pozwoli nam to dobrze wystartować z działaniami w tym roku szkolnym.

Przy kawie i herbacie omówiliśmy akcje planowane w najbliższej przyszłości, czyli przede wszystkim „Inaugurację Pól Nadziei”, akcję „Szalik pod choinkę”, konkurs „Podróżuj z Tomkiem” oraz zbiórkę żywności „Tak, pomagam”. Była to też okazja do zapisania się na szkolenia dla członków SKC.

Serdecznie dziękujemy wszystkim opiekunom, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie i przyszli na spotkanie! Dziękujemy również Dyrekcji i Pracownikom Centrum Pomocowego Caritas im. Jana Pawła II za gościnę! Zwłaszcza pracownikom kuchni, którzy przygotowali dla nas poczęstunek – zadbali o ciepłą kawę, herbatę i ciasto – a także opiekunom, którzy dołączyli się do poczęstunek przynosząc różne słodkości.