W drugim tygodniu stycznia, gościliśmy w Centrum Pomocowym Caritas im. Jana Pawła II dzieci ze szkoły Podstawowej nr 89, Młodzież ze Szkolnego Koła Caritas i chór Magnificat z parafii NMP Królowej Różańca Świętego w Gdańsku w repertuarze kolędowo-jasełkowym.

Dnia 12 stycznia odwiedziły nas dzieci z drugiej klasy szkoły podstawowej. Dzieci zaprezentowały piękny program artystyczny związany z tematyką Bożego Narodzenia.  Kolędy przeplatane były wierszami o zimie i o świętach.

Z kolei w piątek 14 stycznia spotkaliśmy się z młodzieżą z gdańskiego V LO. Szkolne Koło Caritas  pod opieką pana Jacka Gawrońskiego przedstawiło montaż słowno – muzyczny wzbogacony wierszami oraz kolędami w języku polskim i angielskim. Mieszkańcy zostali poczęstowani pysznymi wypiekami przygotowanymi przez uczniów – były pierniczki i chruściki.

Po sobotnich wizytach duszpasterskich w naszym domu kolędowanie zamknął niedzielny występ chóru męskiego Magnificat z parafii NMP Królowej Różańca Świętego w Gdańsku. Oprócz tradycyjnych kolęd znanych na całym świecie mogliśmy również wysłuchać wykonań staropolskich pastorałek i nieznanych powszechnie kolęd.  

Święta Bożego Narodzenia, to czas miłości, radości, przebaczania, ale także jest to czas refleksji. Te poświąteczne spotkania w Centrum Pomocowym Caritas im. Jana Pawła II były dla wszystkich mieszkańców bardzo miłym i ważnym momentem w rozpoczynającym się roku.