Dnia 17.03.2012r. odbył się mecz koszykówki w sopocjkiej hali Ergo Arenie.

Rozegrały go drużyny : Trefl Sopot i Zastal Zielona Góra. Na tym spotkaniu sportowym  byli nasi skrzydlaci, którym towarzyszył niesamowite emocje i ogromna energia.

Wracając do meczu gra była intensywna. Walka o punkty bardzo zacięta. Zastal prowadził w 33 minucie 71:70 przez chwilowe osłabienie naszych graczy co wykorzystał Hodge. I od tego momentu zrobiło się gorąco.  Prowadzenie zmieniało się z chwili na chwile. 16 sekund przed końcem zebrania był remis 85:85 i w tym momencie Hodge wykonał rzut za 2 punkty. W  ostatnich sekundach mieliśmy sytuacje kryzysową, w której przegrywaliśmy  87:85. Dzięki Łukaszowi Koszarkowi, który wykonał rzut za 3 punkty równo z syreną końcową  wygraliśmy wynikiem 88:87. Zastalowi nie pomogła nawet obecność Waltera Hodge’a,  który zdobył aż 38 punktów co ustanowiło nowy rekord tego sezonu TBL .Nie można zapomnieć o maskotce naszej drużyny – Trefliku  –  który rozbawiał publiczność  tańcząc, witając się  i wystrzeliwując koszulki, za które trzeba było wyjść na boisko i wykonać trafny rzut do kosza.

Dziękujemy zawodnikom obu drużyn za wyrównaną grę a klubowi Trefl Sopot za zaproszenie  naszych stypendystów .

relacje z meczu sporządziła

Ewa