Mówi się, że jaki początek Nowego Roku, taki będzie cały rok. W takim razie u nas zapowiada się smacznie, zdrowo i kulinarnie! Co tu dużo mówić – nie możemy się doczekać!

Pierwsze zajęcia, w naszej Świetlicy – „Pod Kasztanem”, w tym roku były podsumowaniem zeszłorocznych warsztatów. Przypomnieliśmy sobie dużo ciekawostek o owocach i warzywach, co dobrego i dla niektórych nowego próbowaliśmy – czyli nasze ulubione degustacje. „A czy w tym roku też będziemy próbować nowych rzeczy?”- zapytała Julka. Nie tylko ona się nad tym zastanawiała. Odpowiedź naszych cioć ucieszyła nas wszystkich. 

Nie zabrakło nowości – dzięki programowi „Żółty Talerz” nasze ciocie zakupiły do świetlicy blender, dzięki któremu sami też będziemy mogli przyczynić się do przygotowania smacznych i przede wszystkim zdrowych przekąsek dla nas, naszych kolegów i koleżanek. Pierwsze udane próby już za nami! Mieliśmy okazję przygotować owocowy koktajl. Wybór smaków był duży: banany, truskawki, jagody oraz wiśnie. Kombinacji i połączeń było tyle, ile nas na zajęciach. Każdy przygotował sobie deser taki, jaki najbardziej lubi. Wiedząc, w ile witamin zaopatrzymy nasz organizm, jedliśmy z ogromnym smakiem. 

 

Mamy nadzieję, że kolejne warsztaty wzbogacą nas w jeszcze więcej wiedzy na temat zdrowego odżywiania oraz będą szansą do samodzielnego przygotowania nowych potraw. Bardzo nam się podobało!

 

-Kasztany-