Za nami kolejna, druga edycja Gdańskich Dni Sąsiada, które odbyły się w Centrum Pomocowym Caritas im. Jana Pawła II.

Najpierw się zarejestrowaliśmy, następnie odebraliśmy pakiety startowe od jednego z koordynatorów Instytutu Kultury Miejskiej, zaprosiliśmy sąsiadów, w tym roku mieliśmy przyjemność gościć Klub Osiedlowy Rozstaje – „ Szafir”, oraz dzieci z przedszkola „Miś” ze Śląskiej.

Spotkanie było zorganizowane także w ramach realizowanego projektu „Samodzielni- Sprawni II”, finansowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Mieszkańcy, goście, pracownicy i wolontariusze świętowali ten dzień wszyscy razem na świeżym powietrzu, w malowniczym ogrodzie naszego domu. Zaczęliśmy od porannej gimnastyki, następnie przeszliśmy do wspólnego śpiewu, gdzie na gitarze akompaniował nam nasz wolontariusz Pan Tadeusz Zydel. Kawa i ciasto dostarczyły dodatkowej porcji przyjemności. Nie zapomnieliśmy również o dzieciach, były dla nich tatuaże, bańki mydlane, stanowiska do malowania twarzy, rzutki, biżuteria z taśm bawełnianych, chusta animacyjna, twister i wata cukrowa!

W godzinach popołudniowych o atmosferę i podróż do lat młodości zadbali: Józef Masternak (gitara), Roman Szyrowski (akordeon) i Maria Wit-Godwod (wokal). Popularne piosenki zaprezentowane przez bardzo charyzmatyczny zespół z „Domu Zarazy”, w Gdańsku-Oliwie, Stowarzyszenia Stara Oliwa, zachęciły naszych seniorów do wspólnego śpiewania. Dziękujemy serdecznie za wspaniały koncert i współpracę!

Nie należy również zapominać o pysznościach, które zafundowała nam kuchnia, był tradycyjnie grill, bigos z młodej kapusty, botwinka, ciasto z truskawkami, gofry, kawa, herbata i orzeźwiająca woda lemoniada. Najważniejsze jednak jest to, że towarzyszyły nam, dobry humor, wymarzona pogoda oraz, że do naszego domu dołączyli sąsiedzi, z którymi spotkanie już owocuje przyjaźniami!

Dziękujemy Wszystkim razem i każdemu z osobna, gościom, mieszkańcom, pracownikom i wolontariuszom za wspaniałą zabawę.