Szkolne Koło Caritas  działające przy Gimnazjum nr 21 w Gdańsku wraz z Samorządem Uczniowskim we wtorek (1 czerwca)  będzie sprzedawać pyszne ciasta!!!  Pieniądze uzyskane w ten sposób zostaną przekazane dla poszkodowanych w wyniku powodzi, za pośrednictwem Caritas Archidiecezji Gdańskiej, w ramach akcji „Solidarni z Południem”. Tym razem będzie to czekoladowiec a 8 czerwca, w następny wtorek, akcja będzie powtórzona. 

Wiemy, że nie jest to jedyne SKC naszej Archidiecezji, które postanowiło działać. SKC z V LO w Gdańsku wczoraj  sprzedawało ciasta podczas zebrania z rodzicami, uzyskane fundusze zostaną wpłacone na konto Caritas. Dary zbierała Szkoła Podstawowa nr 50 a także Gimnazjum nr 8 w Gdańsku. SKC z Zespołu Szkół nr 11 z Gdyni postanowiło zakupić kilkadziesiąt nowych kołder za ciężko wypracowane pieniądze. Wolontariusze z Gimnazjum nr 10 z Oruni będą kwestować na rzecz powodzian w trakcie dzielnicowego festynu w najbliższą niedzielę. Uczniowie z Zespołu Szkół nr 15 z Gdyni zgromadzili dużo wody pitnej, która dzięki owocnej współpracy z naszą placówką w Gdyni, zostanie w całości przekazana powodzianom. SKC z Gimnazjum nr 1 z Rumi pomaga naszej placówce w przyjmowaniu darów.

 

Dziś w segregacji i pakowaniu przekazanych darów także pomagali wolontariusze Szkolny Kół Caritas – z Gimnazjum nr 2, Szkół im. Św. Jana De La Salle, Liceum nr 9 z Gdańska. Nie było łatwo, dlatego należą się tym wolontariuszom i ich opiekuną ogromne podziękowania.

Wiemy, że wymienione inicjatywy nie są jedynymi i za to BARDZO DZIĘKUJEMY.