Szkoły Ekonomiczno Handlowe w Gdańsku należą do tych szczęściarzy, których uczniowie otrzymują pomoc stypendialną z programu SKRZYDŁA. Wiemy ile te stypendia znaczą dla naszych uczniów. Umiemy docenić dar serca ale też w miarę naszych możliwości chcemy odwdzięczyć się pomagając innym. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie „Od pomysłu do realizacji 2011” organizowanym przez Regionalne Centrum Wolontariatu w Słupsku. Przygotowaliśmy dwa projekty.

Pierwszy „Zima lubi dzieci” dotyczy współpracy z Klubem Przyjaciół Neptun. Osiem uczennic z naszej szkoły będzie systematycznie, w 2-3 osobowych grupkach, uczęszczać do klubu, aby spędzać czas z przychodzącymi tam dziećmi- będą wspólnie bawić się, rysować, odrabiać lekcje. Na zakończenie projektu zostanie zorganizowany bal maskowy. Podczas wizyt w klubie młodzież wraz z dziećmi przygotuje maski i dekoracje na bal. Impreza odbędzie się w naszej szkole.

Drugi projekt przygotowali Honorowi Krwiodawcy działający w SEH. Głównym celem ich projektu jest propagowanie krwiodawstwa w szkole i środowisku lokalnym. Uczniowie zaplanowali szereg akcji informacyjnych dotyczących krwiodawstwa- przygotują ulotki, plakaty, pokazy slajdów. Zorganizują też grupowe wyjścia do punktu krwiodawstwa.

Oba projekty otrzymały wyróżnienia w konkursie.