Caritas Archidiecezji Gdańskiej przyznaje już 136 stypendiów SKRZYDEŁ – z dnia na dzień przybywa darczyńców, a przez to stypendystów.

Kończy się pierwszy semestr roku szkolnego 2011/2012 – oceny wystawione uczniowie wyczekują już ferii zimowych. Wśród naszych stypendystów jest wieku  laureatów konkursów o szczeblu ogólnopolskim ale cieszą nas chyba jeszcze bardziej te drobne sukcesy – wyższa średnia ocen, codzienna obecność w szkole, lepsze relacje z rówieśnikami, rozwijane pasje. Na zasłużoną przerwę zimową czekają pewnie także opiekunowie szkolni SKRZYDEŁ dzięki którym program SKRZYDŁA w ogóle funkcjonuje.

 

Dzięki wsparciu darczyńców indywidualnych niektórzy stypendyści wyjadą na zimowiska i obozy. Dla stypendystów, którzy pozostają w domu staramy się zorganizować pewne atrakcje przy wsparciu dawnego partnera SKRZYDEŁ firmy Carrefour a także klubu Lechia Gdańsk, Telewizji Gdańsk oraz Teatru Wybrzeże. 

 

SKRZYDŁA może ufundować każdy, może to być drobna składka osób, które  razem  pracują bądź wspólne stypendium przekazane np. przez rodzinę lub grupę przyjaciół.

 

Przed nami drugi semestr roku szkolnego a wciąż wielu uczniów czeka na swoją szanse.

 

Darczyńcom, opiekunom szkolnym oraz stypendystom SKRZYDEŁ życzymy udanych ferii zimowych.

 

Skrzydła w Radiu Plus

http://gdansk.caritas.pl/program,6/skrzyda/