Choć Światowy Dzień Chorego obchodziliśmy w minioną sobotę, SKC z Gimnazjum nr 19 w Gdańsku chciałoby aby każdy dzień dla ludzi chorych, zwłaszcza dzieci, niósł choć promyk słońca. Dlatego też, we wtorek  /14 lutego/ wybraliśmy się do szpitala dla dzieci z zezem i niedowidzeniem, który mieści się przy ul. Wejhera w Gdańsku. A że dziś obchodzimy „Walentynki” udało nam się połączyć te dwa święta niosąc dzieciom i uśmiech i miłość i słodycze.

Najpierw więc był przygotowany przez uczniów kabaret „Milionerzy”, następnie krótki koncert skrzypcowy w wykonaniu Julii. Dzieci mogły też spróbować gry na skrzypcach. Następnie bawiliśmy się w kalambury i zagadki, a na koniec był słodki poczęstunek. Zanieśliśmy dzieciom słodycze zebrane przez uczniów naszej szkoły oraz drobne upominki.

Dzieci obdarowały nas z kolei czerwonymi serduszkami z napisem „dziękuję”.
I to dziękuję, obok radości na buziach dzieci, było najcudowniejszym walentynkowym przeżyciem.

Opiekun SKC Gimnazjum nr 19 Bożena Kotarska