To już sierpień i kolejne  udane spotkanie z cyklu : „Dzień Mieszkańca” poza nami!

Tradycyjnie rozpoczęło się ono uroczystą mszą świętą , którą sprawował  w intencji mieszkańców, wolontariuszy, przyjaciół i pracowników naszego Centrum zaproszony gość – ksiądz Zbigniew Zieliński. Piękne kazanie księdza podkreśliło wyjątkowy charakter nabożeństwa i wniosło do naszych serc sporo optymizmu, wiary w drugiego człowieka oraz świadomość tego, że jesteśmy sobie wzajemnie potrzebni!

Niepowtarzalną oprawę muzyczną mszy świętej przygotowali Państwo Teresa i Janusz Michalscy wraz z przyjaciółką Anną a czytanie i modlitwę wiernych powierzono naszym mieszkańcom – Panu Stefanowi i Pani Janeczce.

Pokrzepieni na duchu, rozśpiewani i w dobrych humorach po nabożeństwie udaliśmy się do „Klubu pod Księżycem”, gdzie czekały na nas pięknie udekorowane i zastawione smakołykami stoły. Z ogromnym apetytem delektowaliśmy się przepysznym ciastem ze śliwkami, soczystymi kawałkami arbuza oraz  aromatyczną kawą i herbatą.

Następnie prowadząca spotkanie – Pani Renata (nasza instruktor kulturalno-oświatowa) przybliżyła nam tematykę spotkania. W tym miesiącu hasłem przewodnim „Dnia Mieszkańca” był fragment piosenki Czerwonych Gitar: „Wróćmy nad jeziora…”. Zgodnie z naszą myślą przewodnią przenieśliśmy się w czasie do niezapomnianych wakacyjnych spotkań, wspólnego muzykowania przy ogniskach,  obozów harcerskich oraz wzruszeń i emocji, które wtedy nam towarzyszyły.

W trakcie spotkania odbył się również króciutki występ wokalny niezastąpionej i wszechstronnie utalentowanej przyjaciółki naszego Domu – Pani Zofii Pawłowskiej. Potem na stołach pojawiły się przepyszne lody na które mieszkańcy bardzo czekali. A po słodyczach – kolejny punkt programu czyli wspólne śpiewanie!

W rękach uczestników spotkania pojawiły się kartki ze „starego śpiewnika” a z ust popłynął radosny śpiew.

I tak w miłej atmosferze upłynęła nam ponad 3-godzinna uroczystość. Dowodem, że bawiliśmy się wspaniale niech będą załączone zdjęcia.

P.S.  Serdecznie dziękujemy naszym paniom wolontariuszkom  – Pani Krystynie i Pani Teresie za nieocenioną pomoc przy organizacji sierpniowego „Dnia Mieszkańca” w naszej placówce”! Liczymy na dalszą, równie owocna współpracę!