Środa, 6 lipca, była dla naszych seniorów dniem intensywnym i pełnym wrażeń. Uczestnicy projektu „Samodzielni-Sprawni II” finansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych wybrali się do Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. Było to kolejne wyjście zorganizowane w ramach rehabilitacji społecznej grupowej. Celem naszej wizyty było obejrzenie spektaklu „Wesołe kumoszki z Windsoru”.

 

Dwie żwawe i bystre mieszczki walczyły z lubieżnym i przebiegłym sir Johnem Falstaffem, szykując nań okrutną zemstę. Oczywiście zwyciężyła miłość, a rozwiązłość i chytrość zostały ukarane.

 

„Wesołe kumoszki z Windsoru” to jedyne dzieło dramatyczne Szekspira osadzone dokładnie w czasie i miejscu, w których Anglii przełomu XVI i XVII wieku. Pomijając jego siłę komiczną, uważa się je za mistrzowski portret obyczajowości epoki.

 

Podekscytowani wracaliśmy do Domu wymieniając się refleksjami na temat obejrzanego spektaklu . Nie możemy doczekać się następnej środy, bo planujemy kolejny raz odwiedzić to niesamowite miejsce.