Za oknami już jesień, ale to nie oznacza, że seniorzy siedzą w pokojach, grzeją się pod kocami popijając gorącą herbatę. W dniu 15 października postanowiliśmy wybrać się do kina. Spacer na świeżym powietrzu, widok spadających liści, promienie jesiennego słońca wprawiły nas w wyśmienite humory. Celem naszej podróży było nowe film Filipa Bajona pt.„Panie Dulskie”. Dzieło reżysera to aktorski popis trzech doskonałych aktorek – Krystyny Jandy, Katarzyny Figury i Mai Ostaszewskiej. Na planie aktorki nie rywalizują ze sobą lecz działają wspólnie. Każda z nich kreuje obraz silnych kobiet, które pragną mieć wszystko pod kontrolą.
Świat stworzony przez Filipa Bajona jest zabawny, ale jednocześnie przerażający. Całość jest dość przewidywalna, a „wielka” intryga wcale nie okazuje się być tak skomplikowana, jak mogłoby się nam wydawać na początku. Historia jest lekka, dowcipna i ogląda się ją z zapartym tchem. Dodatkowo świat przedstawiony z jednej strony bawi, a z drugiej obnaża ułomności świata współczesnego.

Cieszymy się, że mogliśmy obejrzeć nowoczesną ekranizację. Wszystko to za sprawą projektu „Samodzielni-Sprawni II”, w którym bierzemy udział – wyjście zorganizowane było w ramach środków z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Ciekawe w jaką podróż udamy się w kolejnym miesiącu…