02 kwietnia 2012 r. ruszyła kolejna edycja Projektu „Druga Szansa” – tym razem realizowana przez Fundację Gospodarczą w Gdyni. Uczestnikami jest pięciu mężczyzn, którzy będą zdobywali zawód spawacza. Panowie zdecydowali się zmienić swoje życie i zdobyć nowy zawód, który da im szansę na zdobycie pracy. Niezbędnym wsparciem podczas tej drogi będzie dla uczestników coach – Marta oraz Koordynator – Ela, jedyne kobiety w silnym męskim gronie : )

Aktualnie uczestnicy są na etapie warsztatów psychologicznych z p. Karoliną. Uczestnicy przygotowują się także do przyszłej ciężkiej pracy i zbierają dużo pozytywnej energii na dalsze cztery miesiące. Przed nami jeszcze dwa miesiące wspólnych zajęć, po których rozpoczną się praktyki zawodowe. Przez następne cztery miesiące uczestnicy będą wspólnie pracować, uczyć się, rozwiązywać problemy i dążyć do zmian w swoim życiu.  Uczestnicy „gdyńskiej” edycji projektu spotykają się z pozostałymi uczestnikami podczas zajęć z Klubu Aktywności. Jest to miejsce wymiany wspólnych doświadczeń oraz wzajemnej motywacji uczestników. Mamy nadzieję, że wsparcie bardziej doświadczonych kolegów pozwoli nam przetrwać w trudnych chwilach, kiedy nasza motywacja będzie spadała : )

Trzymajcie za nas kciuki : )