Bogactwo Miłosierdzia Bożego jest zaskakujące.

W Domu Hospicyjnym przekonaliśmy się o tym w miniony wtorek – a jak to się stało? – przeczytajcie i zobaczcie.

 

                Zajechał autokar – czy to nie pomyłka? Tu wycieczek nie ma! A no tak to uczniowie gimnazjum nr 9 w Sopocie z wielkim entuzjazmem zapragnęli w Tygodniu Miłosierdzia ubogacić naszą wspólnotę Domu Hospicyjnego swoją obecnością. Wiązało się to z wystawieniem sztuki teatralnej pt. „Roztargnieni mędrcy”. na podstawie scenariusza p. Radosława Zielińskiego: oto dwóch mędrców spóźnia się z darami dla narodzonego Zbawiciela do Betlejem. Przybywają ku swojemu zdumieniu przeszło trzydzieści lat później. Postanawiają jednak odszukać Jezusa, więc śledzą Jego drogę, spotykając ludzi, którzy Go poznali. W końcu docierają do Jego grobu, w którym… też Go nie znajdują. Wcielając się w role bohaterów tej żartobliwej i zarazem pouczającej historii, uczniowie przypomnieli o sensie i prawdziwym znaczeniu Wielkanocy oraz wartości bycia przy drugim człowieku.

               

W tytułowych rolach mędrców wystąpili Kacper Szablewski i Maciek Tomasik (5a).

W pozostałych rolach:

Malwina Majek, Zosia Kruk, Weronika Pańka, Sara Kowalska, Sara Boumayz, Weronika Pupel, Basia Iwanicka, Artiom Kuznecov, Maciek Sijka, Maks Słabysz, Witek Gnatiuk, Mateusz Krzywicki, Grzegorz Kallas (5a) oraz Julek Stecewicz i Michał Malicki (4a), Basia Sadkowska (4b), Weronika Wiatrowicz (5b), Marta Roszak (5c).

 

 Miało się wrażenie, że jest w nich coś z św. Jana Pawła II – młodego Karola Wojtyły o zacięciu aktorskim. Scenografia, stroje, muzyka to wszystko jeszcze bardziej podkreślało pasjonującą i wzbudzającą podziw u widzów grę młodych aktorów. W tym szczególnym czasie Paschalnej radości występ artystyczny uczniów stał się okazją do uśmiechu, odprężenia oraz  miłego spotkania – to miedzy innymi jedno z wielu obliczy Miłosierdzia Bożego. 

 

Dziękujemy Dyrekcji szkoły, Nauczycielom i Młodym Artystom życząc  by Bóg pomnażał w Ich Swoją Miłość i obdarzył obfitym błogosławieństwem.