Blisko pół tysiąca gdańskich seniorów bawiło się na X jubileuszowym Miejskim Balu Seniora zorganizowanym w Centrum Wystawienniczym AMBEREXPO Międzynarodowych Targów Gdańskich. Wśród gości, którzy zaszczycili uroczystość znaleźli się Paweł Adamowicz Prezydent Miasta Gdańska, Paweł Orłowski Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju, Piotr Kowalczuk Zastępca prezydenta ds. polityki społecznej oraz gdańscy radni.

Tradycją Balu jest zaproszenie licznych środowisk seniorów skupionych w domach pomocy społecznej, uczestników dziennych ośrodków wsparcia dla osób starszych, klubów i kół seniora. Na bal przybyli przedstawiciele emerytowanych grup zawodowych: prawników, lekarzy, inżynierów, nauczycieli, pracowników naukowych, kombatantów.

Wydarzenia takie jak ten bal, mają na celu integrowanie różnych środowisk seniorów. Są także okazją do przypomnienia, jak ważną rolę starsi mieszkańcy odgrywają w życiu naszego Miasta. Chcemy korzystać z waszych doświadczeń zawodowych, życiowych i potencjału”– mówił Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz.

Podczas Balu odbyła się ceremonia rozdania nagród dla najbardziej aktywnych seniorów. Prezydent wręczył nagrody i wyróżnienia przyznane przez jury w ramach III edycji Konkursu „Aktywni Seniorzy”, organizowanego przez m. in. Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku. Zwycięzcy i wyróżnieni prezentowali swój dorobek w czterech kategoriach: aktywna seniorka, aktywny senior, inicjatywa senioralna i przyjazny seniorom.

Podczas balu kosztowaliśmy pysznych przekąsek, m.in. zupę ziemniaczano-porową podawaną z chipsami z szynki, danie główne – do wyboru: pierś z kurczaka nadziewana serem mozzarella i szpinakiem podawana z pieczonymi ziemniakami i sałatką lub pieczony dorsz w ziołach podawany w sosie porowo- krewetkowym z pieczonymi ziemniakami i sałatką. Na deser Panna Cotta. Zwieńczeniem pysznego jedzenia była lampka wina.

Oprawę muzyczną zawdzięczamy Detko Band Orchestra, która oprócz znanych kawałków jazzowych wykonała dobrze wszystkim znane utwory muzyki biesiadnej.

Och! Co to był za bal! pełen pozytywnych emocji i wrażeń, długo jeszcze będziemy wspominać jego cudowną atmosferę…mając nadzieję, że przyszłoroczny bal będzie równie wspaniały.