Uroczyste otwarcie i poświęcenie nowej części Środowiskowego Domu Samopomocy w Krzywym Kole odbędzie się 24 kwietnia 2015 r. 

Program uroczystości:

– Msza św. w Kościele  pw. Znalezienia Świętego Krzyża w Krzywym Kole

– przejście do placówki

– przemówienia i przecięcie wstęgi

– występ artystyczny

– poświęcenie budynku

– zwiedzanie placówki. 

 

grudzień 2014 

Wiecha zawieszona! (więcej: http://gdansk.caritas.pl/ogloszenie/4178/wiecha-zawieszona/

 

listopad 2014

Wmurowanie kamienia węgielnego (więcej: http://gdansk.caritas.pl/ogloszenie/4147/wmurowanie-kamienia-wegielnego/

 

październik 2014

Dnia 21 października 2014 roku w Urzędzie Gminy Suchy Dąb została podpisana umowa ze Spółdzielnią  „Rodło” –  wykonawcą robót budowlanych dotyczących rozbudowy Środowiskowego Domu Samopomocy Caritas  w Krzywym Kole w ramach programu naprawczego. Już następnego dnia z samego rana pojawili się pracownicy tejże firmy, aby rozpocząć pierwsze prace budowlane. Zaczęto oczywiście od przygotowania sobie frontu robót, czyli zabezpieczenia  terenu i placu pod budowę. Nie ukrywamy, że dopiero teraz uwierzyliśmy, że będziemy mieli w formie łącznika nowy budynek –  radość dla nas przeogromna. Jesteśmy przekonani, że nasza Patronka czuwa nad nami i ma nas w swojej opiece.

 

04 grudnia 2014

Etap zalania stropu przez większość uważany jest za jeden z  przełomowych momentów  trwania budowy. Dlatego cieszymy się, że mamy to już za sobą.  Mimo lekkiego mrozu ( – 4 ) wszystko potoczyło się pomyślnie.  W chwili obecnej  murarze już rozpoczęli prace nad ściankami kolankowymi i nośnymi dla więźby dachowej.  Kierownik robót zapewnia, że za kilka dni zawiśnie wiecha ( i zaś okazja do świętowania … ).