W dniach 8-17 lipca w Dębogórzu, gmina Kosakowo, odbył się rodzinny wypoczynek. Uczestniczyło w nim 15 matek wraz ze swoimi dziećmi, w sumie 39 osób z terenów dotkniętych powodziom: Sokolniki, Orliska oraz Gorzyce koło Sandomierza. Najmłodsze dziecko miało 11 miesięcy, a najstarsze 11 lat.

 

 

Podczas 10 dniowego pobytu, największą i długo oczekiwaną atrakcją dla wszystkich uczestników był widok morza, plaży a przede wszystkim kąpiel w nim. Codzienne plażowanie przeplataliśmy z poznawaniem nowych miejsc w trójmieście.

Przy pięknej pogodzie i dobrych nastrojach plażowaliśmy cały weekend w Rewie, a od poniedziałku zaczęliśmy od zwiedzania Gdyni i m.in. Akwarium, portu, fontanny. We wtorek wybraliśmy się do ZOO Oliwskiego. W środę dzięki uprzejmości Księdza Proboszcza Kosakowa, byliśmy na gdańskiej Starówce gdzie podziwialiśmy najważniejsze zabytki Gdańska: Neptun, Żuraw, Kościół Mariacki, Długa i Długi Targ, Ratusz, Dwór Artusa, Złota i Zielona Brama.  Uczestniczyliśmy w koncercie Organowym w Katedrze Oliwskiej. W czwartek płynęliśmy tramwajem wodnym z Gdyni na Hel, a wieczorem spędziliśmy czas przy grillu. Ostatni dzień postanowiliśmy poświęcić nie tylko na pakowanie, ale również na kąpiel w morzu, aby dobrze zapamiętać miejsce naszego wypoczynku.

 

 

Z pewnością 10 dni w Dębogórzu minęły bardzo szybko. Jednak dla wszystkich uczestników były to niezapomniane chwile, które zostaną na długo w pamięci.