„Oto jest dzień, który dał nam Pan…”

 

W tę wyjątkową niedzielę Bożego Miłosierdzia świętowaliśmy również uroczystość wyniesienia na ołtarze dwóch największych Papieży XX wieku.

 

Serca nasze wyśpiewują Bogu pieśń wdzięczności za świętość Jana  XXIII i Jana Pawła II,która wyraża się w zwykłej codzienności i polega na miłości.

W parafii Matki Bożej Brzemiennej w Matemblewie w dniu kanonizacji Jana Pawła II rozpoczęła się peregrynacja relikwii Św. Jana Pawła II w rodzinach naszej parafii. Rozpoczęła się ona od wspólnoty zakonnej i mieszkanek Domu Samotnej Matki Caritas.

Po Mszy Św. wieczornej 27 kwietnia 2014r. w procesji Sióstr i Matek z dziećmi relikwie zostały przeniesione do Kaplicy sióstr przez ks. proboszcza Wojciecha Paszko i były do dnia następnego.

Obecność relikwii Św. Jana Pawła II w naszym Domu to szczególny czas modlitwy i dziękczynienia za świętość Jana Pawła II.

 

Chcemy też prosić o tą wiarę i miłość, którą miał Papież Jan Paweł II i z tej świętości czerpać siłę do codziennych zadań, które podejmujemy każdego dnia dla dobra drugiego człowieka.