W okresie 8–19 lipiec 2013 roku w parafii p. w. Chrystusa króla i bł. A. Kotowskiej w Wejherowie odbyły się półkolonie,  podczas których dzieci miały możliwość spędzenia wolnego czasu w sposób aktywny, twórczy i rozwijający ich umiejętności.

W czasie półkolonii zorganizowano wycieczki wyjazdowe i jedną pieszą na terenie Wejherowa. Dzieci miały okazję zaznajomić się z naturą, kulturą, rzemiosłem Kaszub i Kociewia. Zwiedziły liczne muzea i skanseny. Dla wielu dzieci miejsca te były nieznane, a przeprowadzone lekcje np. lepienie z gliny w skansenie we Wdzydzach Kiszewskich, lekcja historii w muzeum były interesujące i stały się dla nich nowym doświadczeniem.

Dzieci odwiedziły miejsca święte, takie jak: Kalwaria Wejherowska, najstarsze Sanktuarium Matki Bożej w Górce Klasztornej, Kościół pw. Św. Michała Archanioła w Starzynie i w Giemlicach na Żuławach – kościół pw. Jana Chrzciciela. Spotkały się z ciekawymi, życzliwymi i otwartymi ludźmi, którzy opowiadali o swej pracy i zainteresowaniach np. z pszczelarzem ( wyjazd do Giemilic), z przyrodnikiem ( Sopockie Potoki ), miały okazję zobaczyć repliki morskich zwierząt, obejrzeć film o prehistorycznych, morskich zwierzętach w technologii 3D (park wodny w Sarbsku).