Od 3 do 5 kwietnia w naszym Centrum Pomocowym Caritas przy ul. Fromborskiej trwały rekolekcje Wielkopostne. Rozmyślaniu, modlitwie różańcowej i rozważaniu Słowa Bożego przewodniczył Ksiądz dr Łukasz Białk, rezydent w parafii Św. Trójcy w Wejherowie oraz wykładowca Gdańskiego Seminarium Duchownego. W tych dniach szczególnie seniorzy skupili się na trzech wymiarach Wielkiego Postu zakorzenionych w wierze, w Bożym Miłosierdziu i Matce Bożej Niepokalanej, która stała pod krzyżem Zbawiciela. Na koniec nie zabrakło podziękowań za wygłoszone Słowo. Ksiądz Łukasz otrzymał pamiątkowy prezent wykonany przez Mieszkańców (w ramach zajęć pracowni terapii zajęciowej).

Słowo ma to do siebie, że potrafi przynieść owoc w odpowiednim czasie. Może nie od razu. Ale gdzieś tam sobie powolutku kiełkuje i – gdy nadejdzie wiosna …pojawi się mały pęd, potem kwiat, a w końcu owoc…

Chcemy z całego serca podziękować Księdzu Łukaszowi Białk za Słowo Boże do nas skierowane. Dziękujemy za trud włożony w przygotowanie nas do spotkania ze Zmartwychwstałym Chrystusem, rozświetlającym nasze mroki i przemieniającym nasze życie.