Rozpoczęły się prace polegające na rozbudowie ośrodka szkoleniowo – kolonijnego z dostępnością dla osób niepełnosprawnych w Warzenku, gm. Przodkowo.

Warzenko to miejsce, które od wielu już lat na czas wakacji i ferii zimowych zmienia się w „Krainę odpoczynku, bezpieczeństwa i zabawy” dla dzieci z ubogich rodzin.

W trakcie prac budowlanych powstanie nowy budynek z 23 pokojami z łazienkami oraz wielofunkcyjna sala. To nowa przestrzeń, która pozwoli nam w jeszcze większym wymiarze wspierać dzieci i osoby z niepełnosprawnością.

Inwestycja ogromna, potrzeby równie duże. Jeżeli ktoś z Państwa chciałby nas wspomóc w tworzeniu tego pięknego ośrodka, prosimy o przelew na konto: Millennium S.A. 03 1160 2202 0000 0000 6189 5965 z dopiskiem: Rozbudowa Warzenka” lub kontakt tel. 58 555 78 78.

 

A tak o Warzenku mówią wychowawcy i dzieci:

 

Warzenko jest dla mnie jak inny świat. Tutaj znikają problemy życia codziennego zarówno wśród kolonistów, jak i nas wychowawców. Praca z dziećmi w Warzenku sprawia niesamowitą satysfakcję, a ich roześmiane buzie dają energię do pracy jeszcze na długo po wyjeździe!

Wychowawca Karol (znany jako wujek Karol)

Bycie wychowawcą na koloniach to odkrywanie i dzieci, i samego siebie. Chcemy przede wszystkim dać im prawdziwe dzieciństwo, na które każdy zasługuje – stworzyć świat pełny zabawy i przyjaźni, bez żadnych trosk, by mogły zapomnieć o codziennej szarej rzeczywistości. Wchodząc w ten świat i my o niej zapominamy, dlatego też zawsze dopada nas „powarzenkowska chandra”, bo wydaje się nam, jakby tam czas płynął inaczej. Jakby to był miły sen, z którego właśnie się obudziliśmy.

Wychowawczyni Olga (znana jako ciocia Olga)

Warzenko oczami małych:

Najfajniejsze były dyskoteki, tańce, robienie serduszek, pomponów i poduszek dla mam, karaoke, licytacja, gra „Warzenko city” i dzień talentów. Jedzenie było pyszne! Wszystko nam się podobało i chociaż tęsknimy za domem, to nie chcemy jeszcze wyjeżdżać  i już umawiamy się, żeby przyjechać za rok w takim samym składzie.

Grupa dziewczyn z zimowiska 2017