Centrum Pomocowe im. Jana Pawła II (Dom Seniora, uL. Fromborska) na gdańskim Przymorzu to jedna z wielu placówek, która uczestniczyła w akcji zorganizowanej przez CARITAS Archidiecezji Gdańskiej „Puk, puk – tu Św. Mikołaj”.

Nikt nie wie, w jakim wieku jest św. Mikołaj przynoszący prezenty więc każdy z dziewięciorga wolontariuszy wcielił się w tę rolę idealnie. Kamila, Ewa, Wiktoria, Marek i Kuba – uczniowie, którzy pomimo młodego wieku świetnie wiedzą czym jest dobry gest wobec drugiego człowieka – okazali się bardzo sprawnymi, pełnymi entuzjazmu Mikołajami. Cztery panie: Aneta,  Grażyna, Hildegarda i Halina wiek szkolny daaawno mają za sobą, ale pokłady ich entuzjazmu wydają się być niewyczerpane. Cała ta grupa wystartowała o 9.00 rano w wigilię, aby dotrzeć do ponad 150 adresatów paczek z terenu Przymorza, Oliwy, Żabianki i Jelitkowa.

Nasi „Mikołaje” odwiedzili osoby w podeszłym wieku, najczęściej samotne, czasem chore, niespodziewające się świątecznego upominku. Spotkali się także z rodzicami i dziećmi, dla których mikołajkowe paczki okazały się powodem sporej radości.

Miło jest otrzymać prezent, zwłaszcza niespodziewany. Wspaniale jest coś komuś podarować. Najpiękniejsze jednak jest uczestniczenie w czyjejś radości. Łzy wzruszenia pewnej starszej pani, śmiech dzieci i zaskoczenie malujące się na twarzach   – oto nagroda dla św. Mikołaja.

Kto chociaż raz w życiu podarował komuś swój czas, dobre słowo, ciepły gest – zwłaszcza w czasie Świąt – ten doskonale wie, skąd bierze się radość.                                                                                                Skąd? Z miłości, która przyszła do nas w tych dniach…