W sobotę 24.12.2011r. o godz. 10.00 w naszej Placówce ruszyła pełną parą akcja pt. „ Puk Puk Święty Mikołaj Caritas”. Nasi podopieczni z grupy młodzieżowej wraz z nami wychowawcami, ubrani w świąteczne stroje mikołajowe wyruszyli do najbardziej potrzebujących mieszkańców naszego rejonu tj. okolic dzielnicy Św. Wojciecha i Lipiec aby obdarować ich z okazji Świąt Bożego Narodzenia świąteczną mikołajkową niespodzianką. Z listą adresową sporządzoną już wcześniej podzieliliśmy się na grupy tak aby jak najszybciej, bez błądzenia, dotrzeć do wszystkich.

Po zapakowaniu naszych mechanicznych sań „ ala…reniferowych” wyruszyliśmy w drogę. Chwilami naprawdę nie było łatwo, ponieważ brzydka pogoda i deszcz sprawiały sporo kłopotu, np zakopany w błotku samochód Cioci Joli 🙂 Całe szczęście szybko sobie z tym poradziliśmy.

Dużo się zawsze mówi o magii Świąt Bożego Narodzenia … niby wszyscy wiedzą o co chodzi, ale trudno wytłumaczyć słowami co to oznacza. Może dlatego, że tą magię trzeba poczuć w sobie i w innych ludziach. Tak właśnie było podczas tej akcji. Przez cały czas jej trwania ta magia była wszechobecna. Dookoła nas było pełno radości, uśmiechu a nawet płaczu ale ze wzruszenia . To niesamowite uczucie sprawiać radość tym, że się o nich pamięta. Dzięki tej akcji mogliśmy tego doświadczyć.

Dziękujemy za to !!!

Pamiętajmy….. Istniejemy, póki ktoś o nas pamięta.

 – Carlos Ruíz Zafón