W ramach projektu dofinansowanego z Pomorskiego Funduszu Młodzieżowego, grupa młodzieżowa z naszej świetlicy, przygotowała kilka znanych skeczy. 

Od Czerwca 2012 roku grupa młodzieżowa z naszej placówki, średnio raz w tygodniu ćwiczyła znane skecze kabaretowe. Uczestnicy podzieli się między sobą, na dwie grupy – organizacyjną i występującą. Pierwsza grupa przygotowała skecze w wersji pisemnej. Natomiast druga grupa uczyła się do przedstawienia skeczy.

5 sierpnia 2012roku cała grupa uczestniczyła w wyjściu do Opery Leśnej na „I Lato Kabaretowe w nowej Operze Leśnej – Wakacyjna pięćdziesiątka Piotra Bałtroczyka ”. Następnie grupa organizacyjna przygotowała zaproszenia oraz plakaty na występ kabaretowy, który odbył się w naszej placówce 31 sierpnia 2012r. Grupa występująca przedstawiła m.in. takie skecze jak: „Niebo” Kabaretu Paranienormalni, „Zupa chińska” i „Stadion Narodowy” Kabaretu Ani Mru Mru oraz „Drogówka” Kabaretu Młodych Panów. Na przedstawienie kabaretowe zostali zaproszeni goście z dwóch placówek Caritas Archidiecezji Gdańskiej, Świetlica „Pod Kasztanem” i dzieci i młodzież z „Centrum Wsparcia dla Dzieci i młodzieży im. bł. Piotra Jerzego Frassatiego w Gdańsku” oraz Księża z Parafii Św. Wojciecha w Gdańsku. 

Mamy nadzieję, że wszystkim się bardzo podobało. Obiecujemy, że to nie jest nasze „ostatnie słowo” i w dalszym ciągu będziemy ćwiczyć nowe skecze, tak aby móc je Wam przedstawić po raz kolejny 🙂