Od lutego w naszej świetlicy realizujemy projekt „Wystarczy chcieć” – program zajęć kulturalno-artystycznych oraz edukacyjno – rozwojowych dla dzieci i młodzieży. Projekt ten jest kontynuacją  projektu, który w naszej świetlicy realizowany jest od 2011 roku. Zadanie jest współfinansowany przez Gminę Miasto Gdańsk.

Celami tego projektu są m.in.

– rozbudzenie zainteresowań twórczych dzieci i młodzieży;

– ukazywanie alternatywnych forma spędzania czasu wolnego;

– umocnienie poczucia własnej wartości oraz poczucia sprawstwa;

– możliwość poszukiwania nowych zainteresowań oraz odkrywania talentów;

– nabycie umiejętności: współdziałania, prowadzenia dialogu, krytycznej oceny samego siebie, asertywnego wyrażania własnych opinii, autoprezentacji.

Poniżej relazcja z pierwszych zajęć z psychologiem oraz kilka zdjęć (przeprszamy za ich jakość, ale niestety aparat odmówił posłuszeństwa …)

 

-Kasztany-


Grupa młodsza

Dzisiejsze zajęcia poprowadziła pani Beata-psycholog. Mieliśmy okazje zgrać się, pracować i myśleć w grupach. Każdy zespół dostał jakieś zadanie i trzeba było je wykonać na czas. Choć drużyny dzieliły się na gimnazjum i na młodszych, na koniec zajęć w punktacji był REMIS! Bardzo się wszystkim podobało, mieliśmy dużo energii i z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia.

-Klaudia-

Grupa młodzieżowa

Wyjątkowo spotkaliśmy się w poniedziałek, tak jak młodzi mieliśmy zajęcia z Panią Beatą. Bawiliśmy się w „Ślepca”- gra polegała na tym, że jednej osobie zawiązane zosatły oczy i jej zadaniem było odnalezienie pozostałych i odgadnięcie kim jest osoba, którą się „trzyma”, śmiechy było co nie miara, dało się słyszeć: 'uwaga kosz', 'uważaj ściana', 'nie przemieszczaj się!' Było zabawnie. Później wypełnialiśmy coś w rodzaju ankiety, na niej pełno było niespotykanych pytań np. Kto ma największą stopę?. Była też bitwa na poduszki. Później na pożegnanie zagraliśmy w łapki. Było luźno, zabawnie i mogliśmy na nowo się poznać. Czekamy na następne.

-Karina-