Dnia 21 grudnia 2011 w świetlicy w Gdańskiej dzielnicy Dolne Miasto odbyło się niezwykłe spotkanie wigilijne. Nasz wspólny dzień rozpoczął się od wizyty u naszych sąsiadów z naprzeciwka w firmie LPP, gdzie przyjęto nas niezwykle serdecznie.

 W drzwiach firmy przywitał nas dźwięk dzwoneczka i śliczny renifer  –  pani Marta Chlewicka, asystentka pana prezesa. Nasze odwiedziny w firmie zaczęły się od zwiedzania siedziby, co było dla nas źródłem wielkiej radości. Niejednokrotnie, każdy z nas miał ochotę zajrzeć  za szklane drzwiami… Wycieczkę rozpoczęliśmy od wizyty w dziale, gdzie projektuje się akcesoria oraz bieliznę czym zainteresowały sie szczególnie dziewczyny. Następnie po kolei odkrywano przed nami kolejne działy.  Na koniec naszych odwiedzin każde z dzieci otrzymało dosłownie górę prezentów, które przygotowali pracownicy i zarząd firmy Lpp.

My też mieliśmy słodkie niespodzianki dla naszych „Mikołajów” – każdy z pracowników został poczęstowany własnoręcznie zrobionymi pierniczkami.

Zostaliśmy odprowadzeni do naszej świetlicy przez cześć pracowników, ponieważ paczki, które otrzymały dzieci były tak ogromne, że nie byliśmy w stanie sami ich udźwignąć 🙂  W naszej świetlicy zaśpiewaliśmy wspólnie kolędę, chwile pobawiliśmy się razem i jeszcze raz serdecznie podziękowaliśmy za cudowne prezenty oraz ogromne serca  nam okazane.

 Na miejscu w świetlicy czekali na nas też rodzice, z którymi podzieliliśmy się opłatkiem składając sobie świąteczne życzenia. Podczas całego naszego spotkania towarzyszył nam ksiądz Piotr Brzozowski.