Poniedziałek 1 grudnia  był ostatnim dniem pracy w Centrum Pomocowym Caritas im. Jana Pawła II w Gdańsku naszej Pani Dyrektor – Katarzyny Jasińskiej.

W związku z tym ważnym wydarzeniem w kaplicy Centrum o godz. 10.00 odbyła się uroczysta msza święta będąca dziękczynieniem za 15 lat pracy Pani Katarzyny w strukturach Caritas Archidiecezji Gdańskiej. Po nabożeństwie wszyscy biorący w nim udział udali się na jadalnię, na kawę i ciasto.

W uroczystości wzięli udział mieszkańcy, pracownicy, członkowie rodzin podopiecznych Centrum, przedstawiciele placówek CAG oraz instytucji miejskich i wojewódzkich współpracujący na co dzień z CPC, zaprzyjaźnieni księża, znajomi i dawni współpracownicy Pani Dyrektor. Wszyscy składali na jej ręce podziękowania za pracę, ponadprzeciętne zaangażowanie w niesienie pomocy człowiekowi potrzebującemu, oferowane każdemu wsparcie i pomoc, życzliwość i uśmiech oraz profesjonalizm w wypełnianiu obowiązków zawodowych. Do podziękowań dołączano życzenia, piękne kwiaty oraz drobne upominki.

Jak każde pożegnanie również to, miało w sobie ogromny potencjał emocji! Niejednej osobie zakręciła się w oku łezka, trudno się było żegnać i niełatwo znaleźć słowa oddające to, co się czuło w sercu.

Żegnając naszą Panią Dyrektor  z całego serca dziękujemy jej za wszystkie dobre chwile, każdy uśmiech, troskę o nasze sprawy. Na kolejny, „nowy” etap życia i pracy zawodowej życzymy jej tylko tego co najlepsze: życzliwości ze strony ludzi, satysfakcji w życiu, wielu sukcesów i spełnienia marzeń.

W naszej pamięci Pani Katarzyna pozostanie zawsze jako człowiek kochający ludzi nie „za…” lecz „pomimo tego, że…”.