W niecodziennej imprezie pod hasłem POMORSKI DZIEŃ DZIECKA przygotowanej wspólnie przez Caritas Archidiecezji Gdańskiej, Polski Cukier, Sopockie Korty Tenisowe oraz naszych wieloletnich partnerów czyli Fundację Pomorską i Żeglugę Gdańską wzięło w tym roku łącznie ponad 1000 dzieci z całego województwa.

Wszystko zaczęło się wczesnym rankiem, kiedy to przed godziną 9.00 grupa ok. 450 dzieci wraz z opiekunami zebrała się przed Bazyliką Mariacką, aby tam wspólnie z Księdzem Arcybiskupem pomodlić się przy grobie Macieja Płażyńskiego. Stamtąd radosnym pochodem z grupą bębniarzy oraz Neptunem i Prozerpiną na czele dzieci przeszły na Katamaran zacumowany przy Targu Rybnym. Na pokładzie powitali ich uśmiechnięci wolontariusze, którzy na czas rejsu przygotowali dla nich różne atrakcje i zabawy.

Podczas Jubileuszowego XX rejsu im. Macieja Płażyńskiego, dzieci m.in. wypisywały na kartkach swoje marzenia. Tuż przed dopłynięciem do Sopotu butla z dziecięcymi marzeniami została przy dźwiękach bębnów uroczyście wrzucona do morza. Trzymamy kciuki, żeby się spełniły!

Na Molo w Sopocie na dzieci czekał już Prezydent Jacek Karnowski, który serdecznie ich przywitał i wręczył im symboliczne wiosło.

Z mola przez ulicę Monte Cassino kolorowy pochód przeszedł na korty Sopockiego Klubu Tenisowego, gdzie zaplanowana była druga część imprezy, czyli wielki piknik z rozmaitymi atrakcjami dla dzieci. Były stanowiska z zabawami, „dmuchane” zamki i zjeżdżalnie, mechaniczny byk,  pokazy tańca, przejażdżki kucykiem, a także – dzięki żużlowcom LOTOS Wybrzeże – możliwość przejażdżki quadem i motorem żużlowym. Na zgłodniałych czekał gorący bigos. Ogromną atrakcją była też wata cukrowa rozdawana bez ograniczeń.

Na zakończenie spośród ok 1000 uczestników festynu wylosowano 10 szczęśliwców, którzy w nagrodę za aktywne uczestnictwo w różnych konkurencjach i zabawach podczas pikniku, wezmą udział w rejsie z kapitanem Romanem Paszke. Gratulujemy zwycięzcom!

Zapraszamy do obejrzenia zwiastuna:

http://www.youtube.com/watch?v=0RSALQuLOgg

i relacji w TVP 3

http://www.tvp.pl/gdansk/aktualnosci/spoleczne/coroczny-rejs-dla-dzieci-zainicjowany-przez-macieja-plazynskiego/11293103