Pola Nadziei coraz bliżej…W niedzielę 6 kwietnia pomorskie hospicja po raz kolejny zjednoczą się w imieniu swoich podopiecznych. Celem akcji jest pozyskiwanie funduszy na potrzeby hospicjów oraz propagowanie idei opieki hospicyjnej w społeczeństwie. Co roku na początku października w okolicach Międzynarodowego Dnia Opieki Paliatywno-Hospicyjnej ludzie na całym świecie sadzą żonkile. Wiosną, kiedy żonkile kwitną, tysiące wolontariuszy wychodzi na ulice, do centrów handlowych, parków i kwestuje na rzecz terminalnie chorych. Ofiarodawcy otrzymują za przekazany datek kwiat żonkila lub jego symbol – symbol nadziei na nowe życie – odrodzenie. Idea „Pól” ma rodowód szkocki – rozpoczęła ją Fundacja Marie Curie Cancer Care z Edynburga, organizując cykl imprez charytatywnych na rzecz chorych na raka. Wkrótce do współpracy zaprosiła partnerskie miasto Kraków i działające tam Towarzystwo Przyjaciół Chorych Hospicjum przy Hospicjum im. Św. Łazarza. Pierwsze polskie „Pola Nadziei” zakwitły więc pod Wawelem w 1998 roku, ale już 5 lat później nabrały rangi ogólnopolskiej.

W tygodniu 31.03.-06.04. każda placówka Caritas organizuje tzw. „żółty dzień” a więc czas by zaakcentować żółty kolor jako symbol nadziei dla osób chorych i cierpiących.

Nasze Centrum Pomocowe Caritas im. Jana Pawła II włączyło się aktywnie do akcji 1 kwietnia. Tego dnia pracownicy wraz z mieszkańcami witali z uśmiechami na twarzach, osoby odwiedzające nasze Centrum i propagowali w/w akcję. Każda z osób przychodzących otrzymała szereg informacji dotyczących Domu Hospicyjnego im. św. Józefa w Sopocie, opieki hospicyjnej, celu akcji „Pola Nadziei” oraz możliwości wsparcia. O godz. 11:00,w blasku przepięknej wiosennej pogody, ulica Fromborska i jej okolice rozkwitły na żółto żonkilami. Delegaci placówki odwiedzili najbliższe osiedle, sklepy, a także centrum handlowe. Promowanie „Pól Nadziei” oraz propagowanie idei opieki hospicyjnej wzbudzało duże zainteresowanie wśród spacerujących gdańszczan. „Żółty dzień” zakończył się  w naszym Centrum fotografią w ogrodzie, która uwieczniła zaangażowanie oraz wsparcie mieszkańców i pracowników w tak szlachetną akcję. Z optymizmem, w żółtych ubraniach oraz pięknymi żonkilami spędziliśmy ten wyjątkowy dzień. Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i wyjątkowe zaangażowanie!