Przyszła wiosna, a wraz z nią zakwitają żonkile i nadzieja!  Finał kolejnej edycji akcji Pola Nadziei na Pomorzu 2015 już 26 kwietnia. Jej celem jest pozyskiwanie środków na potrzeby hospicjów i promowanie wolontariatu. Tego dnia w Sopocie, Pucku, Gdyni i Gdańsku odbywać się będą różne atrakcje. Sopocki Piknik Rodzinny przygotowuje Dom Hospicyjny Caritas im. św. Józefa wraz z Caritas Archidiecezji Gdańskiej.

Rozpocznie się Żonkilowym Marszem o 13:00 spod kościoła p.w. św. Jerzego, ulicą Bohaterów Monte Cassino, aż na Plac Kuracyjny przy Sopockim Molo. W trakcie pikniku przewidziano koncerty, występy taneczne oraz wiele niespodzianek, m.in. koncert Zespołu Jazzowego, w którego składzie znajdują się utalentowani trójmiejscy muzycy, specjalizujący się w muzyce rozrywkowej Chór Sceny Muzycznej Gdańsk, występ Zespołu Pieśni i Tańca UG Jantar. Imprezę poprowadzi Tomasz Olszewski z Radia Gdańsk.

Do współorganizacji tego radosnego przedsięwzięcia włączyli się: Kąpielisko Morskie Sopot, Klub Scena Sopot, Restauracja Smak Morza, Państwowa Akademia Nauk, „Plama” Gdański Archipelag Kultury, ZHP Chorągiew Gdańska.

Szczegóły: https://www.facebook.com/HospicjumSopot/events

 

ZAPRASZAMY!!!