21 marca to naprawdę wyjątkowy dzień. Po pierwsze i najważniejsze kończy się szara zima, po drugie to świetny pretekst, żeby spotkać się w większym gronie i spędzić miło czas.

Senior Kazimierz Plich z Centrum Pomocowego Caritas im. Jana Pawła II, przygotował na te okazję muzyczne „małe co nieco”, powitalny koncert na Pierwszy Dzień Wiosny. Wzięło w nim udział wielu mieszkańców oraz pracownicy. Już od wejścia dało się odczuć wiosenny klimat, kwiaty na stołach, przez otwarte drzwi tarasu, czuć było ciepły, wiosenny wietrzyk.

Gdy na scenę wyszedł Pan Kazimierz rozległy się oklaski. Zaprezentował bogaty repertuar piosenek, który znaliśmy wszyscy. W koncercie znalazły się utwory takie jak, m.in.  „Szwagier Kolaska”, a na romantyczna nutę, no bo przecież wiosna to też czas miłości, „Sama w taką noc”.

Taka forma przywitania wiosny bardzo się wszystkim podobała, chcielibyśmy, aby takie wspólne świętowanie stało się nasza tradycją.  W efekcie czego, już od rana wszyscy chodzili uśmiechnięci i radośni.