W ostatni weekend wzięliśmy udział w XIII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Pracowników i Wolontariuszy Caritas, która odbyła się w sobotę w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach.
My – czyli członkowie Parafialnych Zespołów Caritas, wolontariusze Hospicjum im. św. Józefa w Sopocie i grupa uczestników projektu Senior Wigor na Dolnym Mieście w Gdańsku. Wyruszyliśmy w piątek rano z Wejherowa, zbierając po drodze kolejne grupy pielgrzymów. Naszym pierwszym przystankiem była Częstochowa i wizyta w klasztorze na Jasnej Górze u MB Częstochowskiej. Mieliśmy szczęście , bo akurat trafiliśmy na jasnogórskie dni skupienia połączone z pielgrzymką dla maturzystów. Rano udaliśmy się jeszcze na odsłonięcie obrazu i po śniadaniu ruszyliśmy do Łagiewnik. Tam uczestniczyliśmy we wspomnianym ogólnopolskim spotkaniu pracowników i wolontariuszy Caritas – najpierw w nowo otwartym Centrum im. Św. Jana Pawła II, a potem w sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Uroczystości przewodniczył Ks. Biskup Wiesław Szlachetka. Wszystko zakończyliśmy Koronką do Bożego Miłosierdzia i ruszyliśmy w drogę powrotną.

Serdecznie dziękujemy wszystkim pielgrzymom za wspólnie spędzony czas – świetną atmosferę, wspólną modlitwę, rozmowy,  no i za cierpliwość – zwłaszcza podczas drogi powrotnej.